KAMPAGNE: Budskabet skal ud! Op til 3 måneders GRATIS abonnement! Læs mere om kampagnen her

1

Om NordicScreen

Holdet bag NordicScreen

Vi siger det gerne højt: vi elsker at lave intelligente skærmløsninger der øger værdien af det du gør. Vi har mere en 10 års erfaring med komplexe software/hardware løsninger og vi elsker at gøre kunder glade. Når man starter på et projekt, stort som småt, gør vi alt hvad vi kan for at sætte os ind i hvad det er der skal til for at DU får den bedste løsning tilgængelig – det ligger i vores DNA.

Nogle gange ender det med at blive en helhedsløsning som kunden ikke regnede med kunne lade sig gøre, andre gang er det en stor løsning som ender med at blive enkel og ligetil da det gav mest mening. Vi har afdelinger i Hjørring, Randers, Århus og København og har leveret løsninger til hele Danmark, syd Sverige og Grønland. Kontakt os endelig hvis du vil have besøg så vi kan hjælpe dig med en intelligent skærmløsning

Peter Adamsen - NordicScreen

Peter Adamsen

Business Manager
E-mail peter@nordicscreen.dk
Tlf.: +45 20 18 68 30

Rune Breinholt Andersen - NordicScreen

Rune Breinholt

Marketing Manager
E-mail rune@nordicscreen.dk

Thomas Williams - NordicScreen

Steffen Christensen

Sales Director
E-mail steffen@nordicscreen.dk
Tlf.: +45 31 13 29 90

Allan Strand - NordicScreen

Kristian Kuhrt

Junior Developer

Dan Lund

Dan Lund

CTO

Allan Strand - NordicScreen

Allan Strand

Partner
E-mail allan@nordicscreen.dk

Thomas Williams - NordicScreen

Thomas Williams

Senior Developer

Brian Madsen - NordicScreen

Brian Madsen

Partner
E-mail brian@nordicscreen.dk

Ronnie Bach - NordicScreen

Ronnie Bach

Partner
E-mail ronnie@nordicscreen.dk

Bang&Olufsen logo
verdo-ref
Arbejdstilsynet logo
Hørkram logo
Aalborg Universitet logo
bauhaus-ref

Forhandlere

LCD Media logo

i-Charge logo

Cipex logo

Profox logo

Proshop Europe logo

Provira logo

Johnsen logo

Itino logo

Jysk IT logo

Passion for AV logo

Logo NordicScreen hvid og grøn

NordicScreen ApS  •  Normansvej 1, 8920 Randers NV
E-mail:
info@nordicscreen.dk   •   Tlf.: 71 92 62 22